דיסני
Search
Close this search box.

הטיפים הסודיים למטייל הישראלי בדיסני וורלד

עזרה בתכנון טיול? השאירו פרטים 👇

לא מבקרים בדיסניוורלד ללא טיפים סודיים והמלצות למטייל הישראלי.
מה מחכה לכם בפארקים? מה מומלץ לעשות? אילו סוגי מתקנים? איך מקצרים תור? איך עובדת התחבורה? ומה לגבי האוכל?

דיסני וורלד: עולם שלם של אפשרויות

וולט דיסני לא צפה כיצד חזונו יתגשם ויגדל למימדי ענק, דיסני הקימו 12 פארקים ברחבי העולם כאשר כל פארק מתפרש על שטחי גדולים במיוחד, כך למשל שטחו של דיסניוורלד באורלנדו שווה ערך לעיר גדולה בישראל והאזור הוכרז כמחוז נפרד.
דיסני הפכו את הרעיון של "פארק נושא" (Theme Park) לדגל שלהם, לא רק בגלל המשאבים האדירים והשטחים הרבים שברשותם, אלא בעיקר בגלל שדיסני צברו עם השנים חומרים רבים ודמויות מצוירות ומפורסמות שונות שעוברות מפארק לפארק ומתאימות את עצמן לנושא של הפארק שכולל בתוכו מתקנים, אטרקציות, חנויות ומסעדות שהותאמו לפי נושא הפארק.
בדומה למחוז דיסני באורלנדו, בכל הפארקים תוכלו למצוא את הפארק "הבסיסי" פארק הטירה (הממלכה הקסומה או ממלכת הקסם), פארק ובו הטירה המפורסמת של סינדרלה עם אזורים נוספים שסובבים את הטירה.

בדיסניוורלד תוכלו ליהנות כמעט מכל האפשרויות שיכולתם לדמיין, אם טרם ביקרתם בפארק או אם יצא לכם כבר לבקר פעם אחת, לא בטוח שהצלחתם להפנים עד כמה בדיסני דואגים למבקרים מכל הסוגים ובכל הגילאים: שירות לתינוק, חדרים מיוחדים להנקה עם תחליפי חלב ומוצרים שונים לתינוקות בגילאים השונים, הסעות ותחבורה לכל מקום בפארק, לוקרים, שירותי קונסיירז' ועוד שירותים רבים לרווחת המבקרים בפארק – אם רץ בראשכם רעיון לשירות כלשהו, כנראה שדיסני כבר הספיקו לחשוב על כך קודם ומציעים את השירות.

כמה שיותר? איך מספיקים כמה שיותר בפארק של דיסני?

הטיפ הטוב יותר הוא להספיק כמה שיותר מוקדם לרגע שבו פותחים, אם אתם מגיעים למתקן פופולארי ראשונים תוכלו לעלות ראשונים ולהמשיך להיות ראשונים במתקנים הפופולאריים הבאים, כך תוכלו להספיק קודם את המתקנים העמוסים ביותר וללא תור.
אם יש לכם שעות קסם, אתם לא היחידים וגם אליהן מומלץ להגיע מוקדם ולהיות ראשונים ליד החבל.
מומלץ להספיק כמה שיותר בבוקר וכמה שיותר בערב, בשעות השפל במתקנים תוכלו ליהנות מתורים של כמה דקות שבמהלך היום יהפכו להיות בהמתנה של לעיתים גם שעתיים.

המלצה כללית על פארקים שונים בעולם היא לעשות את הפארק "מהסוף להתחלה" או "לפנות שמאלה", טיפים כאלו לא תקפים לפארקים של דיסני, בפארקים שונים בעולם ניתן למצוא מתקנים בכל אזור ובפארקים של דיסני תוכלו למצוא "נושא" מיוחד לכל אזור ואם תרצו מתקנים לגילאים מסוימים או אזור מסוים, הטיפים המומלצים לכל פארק בעולם לא יעזרו לכם ותצטרכו ללכת לאזור המיוחד לפי מיקומו.

סובלים מהתורים? איך מקצרים תור בדיסניוורלד?

אם בעבר יכולתם לראות את זמן ההמתנה במהלך התור לפי המיקום שלכם, בדיסני בחרו לנווט את התורים בצורה טובה יותר באמצעות FastPass, עם תור מהיר בשעות מסוימות לחלק מהמתקנים.
בדיסני שינו את השיטה והעבירו גם את התור המהיר (Lightning Lane) אל האפליקציה, באמצעות Disney Genie (יועץ אישי באפליקציה) מסמנים את המתקנים המועדפים עליכם ומזמנים מתקן לשעה מסוימת, ניתן לבצע את הפעולה הזו למתקן אחד בכל פעם ועד שני מתקנים ביום.
השירות Disney Genie+ הוא בתשלום והוא מאפשר תור מהיר בדמות חיפוש שעה ייעודית שפנויה, ישנם מתקנים פופולאריים שגם אם רכשתם דיסני ג'יני פלוס אליהם תצטרכו לשלם תוספת תשלום כדי לקבל אליהם תור מהיר (Individual Lightning Lanes).

אם אתם נכנסים למתקן לבדכם מומלץ לנצל את  "Single Rider", נפוץ במתקנים פופולאריים, בתור הזה תוכלו לקצר את התור באמצעות השלמת מקום בתוך קרוניות, לרוב תיכנסו למתקן יחד משפחה או זוג שאתם לא מכירים.
בעקבות הקורונה דיסני השיקו את האפשרות להמתין בתור באופן וירטואלי, לא בטוח עד כמה דיסני ימשיכו עם השירות אחרי הדעיכה של המגפה אך ייתכן והם צפויים להמשיך עם השירות בחלק מהמתקנים.

 

אילו סוגי מתקנים יש בדיסניוורלד?

בדיסני פועלים באופן שיטתי ליצירת שפה אחידה בכל העולם, מתקני הפארק שהם לב הפעילות אינם שונים מהשיטה, בדיסני המתקנים מחולקים לקטגוריות.
מומלץ לקרוא מראש על כל מתקן ולתכנן האם אתם מתחברים לסגנון, האם הנושא של המתקן מדבר אליכם, אם אתם מפחדים לעלות על מתקנים בסגנון מסוים והאם ישנה הגבלת גובה (במיוחד בקרב הורים וילדים).
זכרו שקשה מאוד להספיק הכל, מומלץ לקרוא על המתקנים שאסור לפספס באותו הפארק ובפארקים כדוגמת ממלכת הקסם או אפקוט, לשקול להשקיע יותר מיום אחד.
יחד עם התכנון יום שלכם, באפליקציה של דיסני תוכלו לקפוץ למפת הפארקים שמתעדכנת בלייב.

מדריך המתקנים השלם בדיסני וורלד

סוגי מתקנים

רדייס – נסיעות הקרונית הפופולאריות, כל מתקן מייצר חוויה ייחודית וברמות מהירויות וזוויות פנייה שונות, לרוב בנסיעה איטית.
חווית הנסיעה בקרונית לרוב תהיה מלווה בקטעי סרטים או מוזיקה של דיסני, הנסיעה הזו מתאימה לרוב לזוג או לכל המשפחה.
סרטים – מתקנים שסובבים סרט, המבקרים יכנסו אל תוך אולם קולנוע שהותאם לסרט שיוקרן.
מתקנים מסוג הסרטים לרוב יהיו בתלת מימד או שבאולם ובכיסאות מותקנות מערכות לחוויה רב חושית, עם ריסוס מים, ריחות שונים, עשן, אזורים שונים שזזים המדמים חיות ואפקטים נוספים.
גם בהצגות תוכלו ליהנות מאפקטים שונים, כך למשל בהצגה פרוזן הקהל יחווה בסוף ההצגה כמעיין שלג שיורד מהשמיים.
ריידס וסרטים – שילוב של שתי הקטגוריות הראשונות, מתקן סימולטור שמציג לכם סרט כלשהו, הכסא שלכם ולעיתים המתקן כולו יזוז עם ההתרחשות בסרט.
סימולטורים שונים יחלקו את המבקרים לצוותי פעולה ולעיתים הצורה שבה תתפקדו במתקן תשפיע על ההתרחשות בסרט.
רכבות הרים – רכבת הרים סובבת נושא, שילוב של רכבת הרים שכולנו מכירים אך עם יצירת חוויה עם בשלב ההמתנה למתקן.
מתקנים כאלו ישלבו מהירות וזוויות שונות, לרוב בנסיעה מהירה, החוויה כוללת מוזיקה, תפאורה, קריינות ולעיתים גם אורות, אפקטים ומים.
מופעי דיסני – מופעים חיים ברמה גבוהה, אורך ההצגה קצר יחסית ולא בדומה להצגות ארוכות רגילות.
הצגות בדיסניוורלד ובפארקים נוספים של דיסני בעולם נחשבות להצגות מושקעות מאוד עם עשרות משתתפים, מוזיקה, תאורה, תפאורה ואפקטים רבים.
חשוב לזכור שבניגוד למתקנים שונים, מופעי דיסני מתקיימים פעם-פעמיים ביום לכל היותר, מומלץ לתכנן מראש ולסמן בלו"ז מופע שתרצו לראות (ניתן להתעדכן ולהיעזר באפליקציה של דיסני).
בניגוד לדיסניוורלד באורלנדו, בדיסני בפריז חשוב לבדוק אם מדובר במופע או סרט באנגלית או בצרפתית.
קרוסלות – קרוסלות עם נושא ומוטיבים של דיסני.
מפגשים עם דמויות דיסני – גם המפגשים עם דמויות דיסני נחשבות למתקן, מהסיבה הפשוטה שמדובר על אטרקציה פופולארית עם תור, מבקרים רבים מחפשים להצטלם עם הדמויות, אנשים בתחפושת מושקעת (הלבוש משתנה לפי הפארק) שממוקמים באזור מסוים והתפקיד שלהם להנעים את זמן האורחים ולא לצאת מהדמות בכלל, כך שאם תשאלו שאלה כמו "איך זה לעבוד בדיסני?" ככל הנראה לא תקבלו תשובה ישירה.
ישנם שני סוגי דמויות דיסני: דמות חשופת פנים (לדוגמה: נסיך ונסיכת דיסני) ודמויות בובות עם אינטראקציה שהיא בעיקר בתמונות.

מדריך המופעים: תהלוכות ומופעי סיום

כמעט בכל פארק של דיסני, במיוחד בכל פארק של ממלכת הקסם, ניתן ליהנות מתהלוכות שונות ומופעי סיום מושקעים במיוחד.
בכל יום תהיה תהלוכה אחת לפחות, סוג של עדלאידע מושקעת עם מתקני תצוגה גדולים ועליהם דמויות של דיסני.
בלילה תוכלו ליהנות ממופע הסיום, עדלאידע עם אורות ומופע סיום מרהיב על טירת סינדרלה.
אם אתם רוצים זווית טובה על התהלוכות, מומלץ להגיע מוקדם ולהסתכל במפה היכן האזור של התהלוכה ומתי היא צפויה להגיע, מומלץ להיות בקו ראשון לתהלוכה.
לא מתעניינים בתהלוכות ומופעי סיום? טיפ חשוב נוסף הוא לנצל את המתקנים בזמן של התהלוכות, התורים מתקצרים באופן משמעותי בזמנים האלו.

כמה זמן צריך לטוס לדיסניוורלד? מתי כדאי לטוס?

כפי שכבר הבנתם חשוב לתכנן את הביקור שלכם בפארקים של דיסני, במיוחד אם אין לכם יותר מיום להשקיע על כל פארק, בין 4-5 ימים יספיקו לכם כדי למצות את כל מה שחובה לראות בדיסניוורלד.
בחירת התאריך היא חשובה אך כמובן תלויה בזמנים שלכם, בזמן חג המולד ניתן לחוות אווירה מיוחדת עוד יותר ומותאמת לחג, בדומה ליום ראשון וסופי שבוע וחגים נוספים (כמו הלווין) הפארק צפוי להיות עמוס במבקרים.
אין תשובה מושלמת, ככל שהעונה יותר חלשה כך התורים קצרים יותר אך שעות הפארק קצרות ואין את כל המופעים ויותר מתקנים יהיו בשיפוצים.
מומלץ להיכנס לאתר או אפליקציה של דיסני ולראות מראש מה יהיה סגור ומתי הפארק פתוח בכל יום.

איזה כרטיסים לדיסניוורלד אפשר לרכוש?

One day One park – הזול ביותר, מתאים ליום אחד לפארק אחד.
Hopper – יקר יותר, מתאים למבקרים המוגבלים בזמן ורוצים לראות שני פארקים ביום אחד.
ההמלצה היא לרגוש כרטיס זול ליומיים (יום בכל פארק) ואז ביום השלישי לרכוש כרטיס יקר יותר לשני פארקים, ככה תוכלו להתמקד בפארקים ואז להשלים דברים או לקפוץ לפארקים נוספים לחצי יום בכל פארק.
ככל שתרכשו כרטיסים ליותר ימים כך מחיר הכרטיס ליום יהפוך להיות זול יותר.

איזה כרטיסים לדיסניוורלד אפשר לרכוש?

דיסניוורלד באורלנדו – מכוון ומדובר בשטח של עיר, נדרשת תחבורה ונסיעות בין ארבעת הפארקים הראשיים, פארקי המים, דיסני ספרינגס, אגמים מלאכותיים ועוד.
עשרות בתי מלון של דיסני ממתינים לכם בתוך דיסניוורלד באורלנדו, ככל שהמלון זול יותר כך הנושא בו חוזר על עצמו וככל שהמלון יקר יותר ( 5 כוכבים) כך דמויות דיסני ישולבו בצורה יוקרתית יותר.
ניתן למצוא מלונות מכל הסוגים, אך אם תרצו להוזיל עוד יותר את העלויות, תוכלו למצוא מלונות שבקרבת דיסניוורלד.

בניגוד לאנהיים ופריז בהם ניתן לעבור מהמלון או בין פארק לפארק באופן רגלי או באמצעות שאטל קצר באנהיים, בדיסניוורלד מדובר על מרחקים עצומים ומתחם הפארקים הוא עיר שלמה שהצריכה יצירת מערכת תחבורה בתוך דיסניוורלד.
ניתן למצוא שטאלים בתשלום משדה התעופה אל מתחם הפארקים, התחבורה בין פארקים, מלונות ומתחמים שונים בדיסניוורלד אינה ארוכה אך יכולה לקחת לכם כעשר דקות בממוצע והיא חינימית למבקרים.
4 סוגי תחבורה בדיסניוורלד: אוטובוסים/שאטלים עם תחנות אוטובוס עם היעדים, בסיום היום מומלץ לצאת כמה דקות לפני מכוון וצפוי עומס באזור האוטובוסים או להישאר קצת אחרי ולחכות שהעומס ירד.
באזור האגמים תוכלו לקחת סירות שיסיעו אתכם ממוקם למקום (תדירות נמוכה).
מונורייל, היא רכבת שעוברת בחלק מהמלונות ובתחנה המרכזית בפארק אפקוט.
Skyliner, רכבל עם נוף מרהיב שיעביר אתכם מבין מלונות וחלק מהפארקים, מומלץ לבחור מלון שמחובר לרכבל.
ניתן לנסוע עם רכב פרטי, אך מומלץ לתעד היטב היכן חניתם מכוון וניתן לאבד תחושת המיקום בקלות (ישנן רכבות חשמליות קטנות שיובילו אתכם מהחניונים אל הפארקים).

דיסני? יש לא רק באורלנדו!

דיסנילנד באנהיים קליפורניה – מתחם של שני פארקים שסובב סביבו מספר בתי מלון.
מלונות דיסנילנד נחשבים למלונות מיוחדים ויקרים, ניתן לקחת מלון שמחוץ למתחם ובעלות פחותה יותר ממלונות בתוך המתחם (Disney friends hotels), מלונות ללא "נושא" דיסני שיכללו בדרך כלל הסכם עם דיסני וכוללים שאטלים ותוספות שקשורות לדיסני.
אם יש לכם את האפשרות הכלכלית מומלץ לבחור מלון בתוך דיסנילנד, אך גם המלונות שמחוץ למתחם ומקושרים לדיסני הם ברמה גבוהה וקרובים לפארקים.
דיסנילנד בפריז – גם בדיסנילנד בפריז ניתן למצוא מתחם קטן של מלונות בתוך הפארק, סובבי נושא ומיוחדים.
גם כאן ישנם מלונות שאמנם מחוץ למתחם ולא סובבי נושא, אך מדובר במלונות טובים וקרובים מאוד לפארק (לעיתים במרחק הליכה קצרה).
ניתן להגיע ישירות משדה התעופה ברכבת מהירה אל דיסני בפריז.

קבלו - שעות קסם של דיסני

היתרון הגדול בלקחת מלון של דיסני (ולא מלון "חבר דיסני") הוא הנאה משעות קסם, שעות שבהן הפארק פתוח אך ורק לאורחי מלונות דיסני עם תחושת VIP, ניתן לבחור בסיורי VIP עם מדריך ואזורי צפייה מיוחדים להופעות אך קחו בחשבון שזה יבוא על חשבון חלק מהמתקנים וכן העלות היא גבוהה.
בדיסניוורלד באורלנדו לדוגמה, מדובר על ההבדל בין להמתין כמה דקות לכמה שעות.
אם קיבלתם שעות קסם, עליכם להסתכל בלו"ז איזה פארק נותן שעות קסם, אותן ניתן למצוא בתחילת היום ובסוף היום.

אוכל מיוחד מבית דיסני: אוכל כשר, טבעוני וחלאל למוסלמים

בדיסני חשבו על הכל, מתוך מאות מסעדות ודוכני אוכל, בחלק מהמסעדות בדיסניוורלד לא צריך להזמין מנה כשרה מראש וניתן להזמין במקום מנה כשרה, מומלץ להסתכל באפליקציה והמידע על המסעדות איזו מסעדה מספקת את השירות ואיפה צריך להזמין 24/48 שעות מראש.
באפקוט תוכלו ליהנות מאוכל לפי מדינות באזור תצוגת הראווה של העולם שממומן ע"י המדינות (ישראל סירבה לממן ולתחזק אזור משלה).
בחלק מהמסעדות ניתן ליהנות מחוויה של ממש ואפילו מפגש עם דמויות של דיסני, ישנן מסעדות פופולאריות שחייבים להזמין מקום מראש ולעיתים חצי שנה ושנה מראש.
מומלץ לתאם זמן למסעדות שבהן ניתן לראות מופעים, כך תוכלו ליהנות מהמופע והמסעדה.

רוצים להציע נישואין בדיסניוורלד? זה אפשרי!

אם יש לכם את הממון והזמן, בדיסני יאפשרו לכם סוגי שונים של הצעות, עצירת תהלוכה, תנועות שונות של הרקדנים, הצעת נישואין על דיסני קרוז ואפילו ארגון חתונה בדיסניוורלד עם אפשרויות רבות.

הטיפים בהשארת הפודקאסט "אבק הפיות", פרק 39 (ynet).

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

Powered by GetYourGuide
Powered by GetYourGuide

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן