דיסני
Search
Close this search box.

אפקוט – Epcot

עזרה בתכנון טיול? השאירו פרטים 👇

אל העתיד: המדריך השלם לפארק אפקוט דיסני וורלד אורלנדו

מדריך לאפקוט בדיסני וורלד באורלנדו יהפוך לכם את החוויה בפארק לנוחה יותר ומתכוננת היטב.
מה מיוחד באפקוט? כמה זמן צריך בשביל ליהנות מהפארק? אילו מתקנים באפקוט אסור לפספס? מה הן האטרקציות הטובות? ואיפה אוכלים בפארק? עברו על המידע המלא לפארק העתידני של דיסני.

פארק אפקוט בדיסני וורלד אורלנדו

הפארק השני בחשיבתו בדיסני וורלד אורלנדו פלורידה, הוא פארק אפקוט (Epcot), פארק שנפתח בשנת 1982 ומתעדכן כל תקופה בהיבטים טכנולוגיים רבים והתפתחות המין האנושי.
הסמל של פארק אפקוט הוא ספינת חלל כדור הארץ (Spaceship Earth), כדור גאודזי בגובה 18 קומות, בקוטר של מעל ל – 50 מטרים ואינו רק מרהיב אלא מדובר על מתקן שעשועים המתאר את התפתחות התקשורת לאורך תקופות שונות באנושות.
פארק אפקוט החל ממחשבה של וולט דיסני על פארק שמייצג חדשנות ועתידנות, עם התניידות מיוחדת, מתקנים מיוחדים וסגנון שונה לחלוטין ממג'יק קינגדום.
שטחו של הפארק גדול פי 2 משטחו של הפארק הראשון והפופולארי ( כ- 1.2 קמ"ר), מג'יק קינגדום, רבים יבחרו לבלות בפארק כיומיים שיאפשרו מיצוי מלא של המתקנים וללא לחץ.

שעות הפתיחה לפארק אפקוט הם החל מ- 9 בבוקר ועד 9 בערב, בימים מיוחדים בשנה תוכלו להישאר יותר זמן מבדרך כלל, מומלץ להתעדכן באתר דיסני או באפליקציה על הימים המיוחדים.
ההמלצה החמה לכל אדם שמגיע לאפקוט וכל פארק אחר בדיסני וורלד, הגיעו מוקדם ככל האפשר ותהנו מתורים קצרים למתקנים הפופולאריים בתחילת היום, תורים שיהפכו עם השעות לארוכים.

אפקוט
אפקוט

האיזורים של הפארק

הפארק מחולק לשני חלקים, "עולם העתיד" (Future World) וחלון ו"תצוגת הראווה של העולם" (World Showcase).

בעולם העתיד תוכלו ליהנות ממתקנים רבים, סרטים מיוחדים, תצוגות מעניינות ומייצגים שונים מתעדכנים המציגים את העתיד והקידמה הטכנולוגית.
ביתנו ומתקנים פופולאריים רבים ממתינים לכם בעולם העתיד וכולם סובבים חדשנות, מומלץ לתכנן את היום שלכם בצורה טובה כך שתספיקו ליהנות ולהכיר הטכנולוגיה החדשנית ביותר.
בהמשך תוכלו לקרוא על המתקנים והפעילויות הרבות שימתינו לכם באזור "עולם העתיד".

בתצוגת הראווה של העולם, תוכלו ליהנות מגלריית עולם גדולה המציגה מגוון רחב של תרבויות (כיום 11 מדינות): ארה"ב, מקסיקו, סין, יפן, איטליה, צרפת, מרוקו, קנדה, בריטניה, גרמניה ונורווגיה.
בכל תרבות תוכלו ליהנות ממסעדות, מופעים וחנויות בסגנון של אותה מדינה (שופינג בהתאם לאזור שבו אתם נמצאים), הביתנים מופעלים וממומנים על ידי המדינות בפארק ובעבר הוצע למדינות נוספות להיות חלק מהפארק (כולל ישראל) אך אלו סרבו לממן ולתחזק את הביתנים ופעילותם.
האזור השני של אפקוט ינתק אתכם מהאווירה העתידנית ויחבר אתכם למדינות והתרבויות השונות, המתחם הגדול מושקע במיוחד, תוכלו לחוות, לשמוע ואפילו להריח ריחות ממדינות שונות.
כל אזור מעוצב בסגנון המדינה, כך למשל בסין תוכלו לראות את שער הארמון וגן סיני מטופח, באיטליה תוכלו לבקר במזרקת נפטון, בצרפת תבקרו במגדל אייפל, מקסיקו יציגו את הפירמידה האצטקית, במרוקו תבקרו בעיר מסורתית עתיקה וכך בכל אזור אחר בעולם.

אפקוט
אפקוט

רגע לפני: איך לתכנן טיול באפקוט? האם הכללים המיוחדים בדיסני תקפים לגבי אפקוט?

בעבר לא הייתה ברירה ורק בודדים הצליחו לאסוף מספיק מידע כדי לתכנן יום באפקוט או בפארקים נוספים בדיסני וורלד אורלנדו, כיום אין צורך להתאמץ יותר מדי ובאמצעות האפליקציה של דיסני כל המידע ואפשרויות התכנון מונגשים לכם בקלות.
כדי לקבל מידע על כלל המתקנים והמסעדות, הגבלות גובה או גיל, מפת פארק אפקוט לצורך ניווט נוח ומתעדכן וכל מידע אחר נוסף היכנסו למדריך המלא של האפליקציה ותהפכו את החופשה שלכם ליעילה ונוחה יותר.
למדריך אפליקציית דיסני לאפקוט ופארקים נוספים – לחצו כאן.

בדומה לכל הפארקים של דיסני, גם באפקוט תצטרכו לעמוד בחוקים וכללים של דיסני שחלקם עשויים להיות מוזרים לחלק מהמבקרים, כך למשל בדיסני אוסרים להכניס אלכוהול לתוך הפארק ואוסרים על עישון בפארקים (למעט במקומות יעודיים לכך מחוץ לפארק), מנגד איסור תחפושות של ילדים מעל 14 לדמויות דיסני או דמויות שמזכירות את דיסני יכול להיות מוזר לחלק מהאנשים.
למדריך חוקים וכללים לאפקוט ופארקים נוספיםלחצו כאן.

אפקוט
אפקוט

האם אפקוט מתאים למבוגרים או ילדים בוגרים?

כל הפארקים של דיסני מומלצים לכל אדם שאוהב חוויה מושקעת וייחודית, אף אחד מהפארקים אינו מיועד "רק לילדים" ומאפשר לגילים שונים ליהנות ממתקנים ואטרקציות שונות וגם הורים עם ילדים ייהנו בדרכם עם מתקנים, מסעדות עם אלכוהול ועוד.
אם בחרתם בחוויית טיול משפחתי בדיסני ואפקוט הוא אופציה עבורכם, הפארק מומלץ לילדים גדולים (לרוב 9 ומעלה) וכאלו שמתעניינים בחדשנות, עתידנות, חלל וטכנולוגיה.

האם הדמויות של דיסני מופיעות באפקוט? מה לגבי מופע זיקוקים?

אם אתם חושבים שדיסני ינתקו אתכם לגמרי מהאווירה הקסומה, תחשבו שוב, גם באפקוט ניתן לפגוש את הדמויות האהובות של דיסני ואלו יהיו לבושים בהתאם לסגנון העתידני של הפארק.
בדומה למג'יק קינגדום, גם באפקוט תוכלו ליהנות מתהלוכות שונות והמופע המרכזי שמהווה ארקוד הסיום ליום המהנה בפארק, הרמונית (Harmonious), מופע זיקוקים מרהיב שמתקיים בכל ערב מעל ללגונת תצוגת הראווה של העולם, כולל מופע אורות, מזרקות ומוזיקה.
המופע הוא מופע חדש וכזה שהחליף את המופיעים הקודמים "השתקפות כדור הארץ" ו"אפקוט לנצח".

אסור לפספס: מתקנים באפקוט

כל מבקר או מבקרת יגיעו לדיסני משלל סיבות, בכל פארק המתקנים והאטרקציות שלו וגם בפארק אפקוט ימתינו לכם מתקנים פופולאריים במיוחד, כל אחד מהמתקנים עבר תהליך חשיבה ותכנון רב כדי להתאים אותם למבקרים מכל העולם.
חדי העין יבחינו שכל אחד מהביתנים השונים מפרסם שם של חברה מסחרית שונה, באמצעות מימון מסחרי ופרסום החברה בדיסני מצליחים לממן את הפעילות של המתקנים הרבים וכך גם באזורים השונים בתצוגת הראווה של העולם.

חשוב לקחת בחשבון, ככל שמתקן פופולארי יותר, כך התור אליו יהיה ארוך יותר, מלבד ההמלצה להגיע מוקדם ככל האפשר (בפתיחה של הפארק) – מומלץ להיעזר בשירות Disney Genie או בשדרג ל Disney Genie+, שירות שיאפשר לכם תור מהיר למתקנים ומערכת מתקדמת שתציע לכם פעילויות על בסיס העדפות.

אפקוט
אפקוט

מתקנים מומלצים באפקוט וורלד אורלנדו

המשימה: חלל (Mission: Space)
אי אפשר לבקר באפקוט מבלי ליהנות ממתקן החלל המדמה את הטיסה למאדים, סימולטור שמדמה טיסה במהירות גבוהה.
המתקן מוגדר כאחד מהמתקנים הפופולאריים ביותר בפארק, במתקן תחולקו לצוות עם אחראיות לכל מבקר (טייס, מהנדס וכו') ותוכלו ליהנות מאשליה מלאה של סימולטור טיסה.
בהתאם לדיווחים השונים נראה כי המתקן יועד במקור לאשליית מהירות גבוהה יותר, אך בפארק נאלצו להאט את המכשיר שגרם בעבר לריבוי בחילות וגם כיום מומלץ לקחת בחשבון שהסימולטור משפיע ומספק תחושות ריחוף והאצה שיכולים להשפיע על חלק מהמבקרים, אם יש רגישות מסוימת ידועה ללחצים שונים, ניתן לבדוק עם הצוות במקום לגבי הפחתת השפעות הסימולטור במיקום של הילד או שלכם.

ספינת החלל כדור הארץ (Spaceship Earth)
כאמור מדובר על סמל הפארק, מומנט מרהיב במיוחד, אך גם מתקן מהנה.
בספינת החלל תוכלו להיחשף להתפתחות התקשורת האנושית לאורך דורות, במתקן יוצגו בסצנות שונות לאורך ההיסטוריה, בניהם המצאת השפה, הכתב, המצאת הדפוס הטכנולוגיה ועוד.

נסיעת מבחן (Test Track)
האחת האטרקציות האהובות בפארק, האטרקציה במימון ג'נרל מוטורס, ההמתנה למתקן ארוכה ומומלץ לבדוק תור מהיר או להגיע מוקדם.
בכניסה תצטרכו לעצב את המכונית שלכם, האטרקציה תדמה מסלול ניסוי של מכונית בתכנון, נסיעה במהירות גבוהה, טמפרטורות משתנות, משטחי נסיעה שונים, מגוון אורות ומסלול נסיעה מהיר.

דאייה בעולם (Soarin)
האטרקציה שנחשבת לשלישית בחשיבותה בפארק והיא כוללת סימולטור ריחוף מתקדם.
הסימולטור ידמה רחיפה מעל אזורים שונים בקליפורניה, בעוד שהרגליים שלכם יהיו באוויר, תצאו למסע ריחוף הכולל ריחות שונים שידמו את האזורים שבהם אתם נמצאים, הטמפרטורה והרוח יהיו בהתאם.

הימים החיים (The Living Seas)
אטרקציה ימית פופולארית, ביתן בו תבקרו בתחנת מחקר תת ימית.
המתקן נחשב לאחד מהאקווריומים הגדולים בעולם, בכניסה לביתן תגיעו אל העולם התת ימי באמצעות מעליות תוכלו לצפות באלפי חיות ימיות שונות.
במסגרת הביתן תוכלו ליהנות ממסעדה ייחודית, צפייה בסרט וביקור בביתנים מיוחדים בתוך הביתן הגדול.

שומרי הגלקסיה (Guardians of the Galaxy: Cosmic Return)
רכבת הרים שסובבת את הדמויות מסרט שומרי הגלקסיה, בדיסני שקדו זמן רב על בניית מתקן במהירות גבוהה ובמערכת נסיעה חדשנית.
רכבת ההרים נחשבת לאחת מרכבות ההרים הסגורות במלואן הארוכות בעולם.
המתקן צפוי להיפתח בקיץ 2022.

מתקנים ופעילויות נוספות בדיסני וורלד ששווה לבדוק

מופע מעגל החיים (The Circle of Life) – גם באפקוט תוכלו ליהנות מאחד המופיעים הפופולאריים ביותר בעולם, עם הדמויות האהובות של הסרט "מחל האריות".
מתקן פלאי החיים (Wonders of Life) – ביתן בו תוכלו לצאת אל מסע בגוף האדם, במתקן תוכלו לצאת למלחמה בוירוסים, ליהנות מסימולטור מערכת הדם, מופע על המוח ותצוגות שונות מעניינות.
ביתן האדמה (The Land) – אטרקציה שתדמה את האתגרים השונים בטבע, ביתן האדמה כולל בתוכו את ביתן "חיים עם האדמה", בו תוכלו לצאת למסע מרתק בסירה. בנוסף, תוכלו ליהנות מסרט עם דמויות ממלך האריות שילמדו אתכם כיצד לשמור על הסביבה וכן מתקנים פופולאריים שונים בתוך ביתן גדול.
ביתן הדמיון (The Imagination!) – בביתן הזכוכית הגדול, תוכלו ליהנות ממספר אטרקציות: ImageWorks, מסע אל הדמיון, פסטיבל הסרטים של דיסני ופיקסאר וטרקלין מועדון החופשה של דיסני.

אפקוט - מסעדות מתרבויות שונות סביב האגם
אפקוט - מסעדות מתרבויות שונות סביב האגם

מסעדות באפקוט

באפקוט יש איזור מיוחד שהוא סביב תרבויות מכל העולם וכך גם המטעמים. תוכלו לאכול במסעדה כמו במצרים ולאכול במסעדה כמו באיטליה..חוויה!

בדיסני משקיעים בכל היבט אפשרי וגם במסעדות מגוונות, חלקן מסעדות פופולאריות וותיקות וחלקן מסעדות חדשות.
בחלק מהמסעדות תוכלו לזכות לחוויה של ממש, עם הדמיות שונות ואווירה מרגשת וייחודית.

באפקוט ימתינו לכם מעל ל- 50 מסעדות בהגשה לשולחן או במסעדות מהירות:

 • Le Cellier Steakhouse
 • Space 220
 • Biergarten Restaurant
 • Teppan Edo
 • Akershus Royal Banquet Hall
 • Spice Road Table
 • Restaurant Marrakesh
 • Chefs de France
 • San Angel Inn Restaurante
 • Block & Hans
 • Coral Reef Restaurant
 • Tokyo Dining
 • Crêpes À Emporter
 • Fife & Drum Tavern
 • Tutto Italia
 • Le Cellier Steakhouse
 • מסעדות טובות באפקוט ממתינות לכם ברשימה המלא והמתעדכנת באפליקציה של דיסני. ניתן להתעדכן גם באתר של דיסני, לרשימה המלאה של מסעדות אפקוט באתר דיסני – לחצו כאן.

חנויות ומזכרות באפקוט

באפקוט תוכלו ליהנות מחנויות מזכירות עם פריטים מדהימים ומזכרות יפייפיות רבות.
בביתנים רבים בפארק וכן גם באזורים שונים בתצוגת הראווה של העולם, תוכלו ליהנות מחנויות רבות של דיסני עם מזכרות ופריטים מיוחדים. כדי שלא תגבילו את עצמכם לחנות מסוימת, מומלץ להסתובב בפארק ולתת לחוויה בפארק לסחוף אתכם אל חנויות המזכרות באפקוט.

אפקוט
אפקוט

שאלות נפוצות

כן, הוא נחשב לשני בחשיבותו בדיסני וורלד אורלנדו, שטחו הוא פי 2 מהפארק מג'יק קינגדום, הפארק פופולארי מאוד ומלא במקרים מכל העולם.

מומלץ להוריד את האפליקציה של דיסני, מלבד המדריך, האפליקציה תספק לכם את כל המידע העדכני שתצטרכו ותאפשר לכם לתכנן את הטיול שלכם באפקוט ופארקים נוספים של דיסני בצורה הטובה ביותר.

במסגרת אזור "עולם העתיד" המתקנים הפופולאריים: המשימה חלל, ספינת החלל (הכדור הגדול באפקוט), נסיעת מבחן ודאייה בעולם. באזור השני של הפארק "תצוגת הראווה של העולם", כל האזורים מושקעים ומעניינים.

כן, באפקוט תוכלו ליהנות מלמעלה מ- 50 מסעדות בהגשה לשולחן או מזון מהיר, חלקן מסעדות פופולאריות ותיקות וחלקן חדשות.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

Powered by GetYourGuide
Powered by GetYourGuide

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן