דיסני
Search
Close this search box.

ממלכת החיות של דיסני

עזרה בתכנון טיול? השאירו פרטים 👇

המדריך השלם לפארק ממלכת החיות דיסני וורלד אורלנדו

היכנסו אל מסע מרתק אל עולם החי, ממלכת החיות בדיסני וורלד אורלנדו מזמינה אליה מיליוני מבקרים בשנה למתקנים, אטרקציות וצפייה במאות מיני בעלי חיים.
מה מיוחד בממלכת החיות של דיסני? האם יש מופע זיקוקים בפארק?  מה עושים בממלכת החיות? ואיפה אוכלים בפארק? המדריך המלא לפארק החיות דיסני אורלנדו.

פארק ממלכת החיות בדיסני וורלד אורלנדו

הפארק המושלם לאוהבי עולם החי, ממלכת החיות בדיסני וורלד אורלנדו פלורידה (Disney's Animal Kingdom), פתח את שעריו בשנת 1998 בסערה תקשורתית וציבורית גדולה.
שטחו של הפארק משתרע מעל ל- 2 קמ"ר, על אף שהוא לא המבוקש ביותר מבין הפארקים וכזה שנפתח אחרון מבין ארבעה הפארקים של דיסני אורלנדו, הפארק עדיין מבוקש מאוד ומלבד מתקנים שונים משלב גם מינים רבים של בעלי חיים, הביקוש הרב הוביל אל הפארק מעל ל- 13 מיליון מבקרים בשנה ובשנת 2019 הוא דורג כפארק השישי המתוייר בעולם.
במרכז ממלכת החיות עומד סמל הפארק, עץ החיים (Tree of Life), עץ מלאכותי מרשים בגובה 43 מטרים, צפוי העץ מציג מאות דמויות בעלי חיים.

ממלכת החיות משלבת מתקנים כמו רכבות הרים מרגשות שיסבבו את עולם החי, צפייה בבעלי חיים רבים, חיות סוואנה, בריכות ואגמים, יער טרופי, פגישה עם דמויות של חיות היסטוריות או ממוצאות, מופעים, דוכני אוכל ומסעדות וחוויה מושלמת כמו שדיסני יודעים לספק למבקרים.
בדיסני שומרים על נהלי בטיחות קפדניים בפארק כדי לשמור על שלום המבקרים, למרות שלא סביר שחיה תברח, בדיסני החליטו שהכניסה לשירותים תהיה עם דלת (בניגוד לשאר הפארקים) וזה כדי שתוכלו לשמור על עצמכם באזור השירותים ואזורים נוספים.
בדיסני מצהירים שהם משקיעים משאבים ומאמצים רבים כדי לשמור על רווחת מיני בעלי החיים בפארק, בעקבות מחאות שונות בפארק החליטו להגביר את האבטחה על החיות כדי למנוע מבעלי החיים להילחם.
בדיסני דואגים לשימור החיות ובמיוחד חיות סכנת הכחדה, בפארק שומרים ככל הניתן על תנאי המחייה לחיות הדומים לטבע ואף מבצעים מחקרים שונים המסייעים לשימור והגנה על עולם החי.

שעות הפתיחה לפארק ממלכת החיות הם החל מ- 8 בבוקר ועד 8 בערב, כדי לתת מנוחה נוספת לחיות, הפארק נסגר שעה מוקדם יותר מפארק אפקוט ואולפני הוליווד ושעתיים לפני מג'יק קינגדום.
בדומה לכל פארק של דיסני ממומלץ להגיע בפתיחה או מוקדם ככל הניתן, הביקוש לפארק רב ובאטרקציות הפופולאריות ייתכן שתצטרכו להמתין זמן רב בתור בהמשך היום.
אם תתכננו את היום שלכם בצורה טובה, יום שלם יספיק לכם כדי ליהנות ממרבית האטרקציות בפארק.

איך לתכנן טיול בממלכת החיות?

מומלץ מאוד להיעזר בכל הכלים העומדים לרשותכם כדי לתכנן את היום בצורה הטובה ביותר, השיטה הטובה ביותר היא להיעזר באפליקציה של דיסני.
מומלץ להוריד את האפליקציה וליהנות ממידע רב, אפשרויות תכנון יום, מפה לפארק ממלכת החיות עם עדכונים שוטפים, המלצות ועוד.
למדריך אפליקציית דיסני ממלכת החיות ופארקים נוספים – לחצו כאן.

האם הכללים המיוחדים בדיסני תקפים לגבי ממלכת החיות?
על ממלכת החיות חלים כל החוקים והכללים של דיסני, כללי התנהגות בדיסני שונים מפארקים רבים בעולם ובניהם ניתן למצוא איסור על עישון בפארק, חובת לווי של ילד או ילדים מתחת לגיל 14 עם מלווה מעל גיל 14, אסור לרוץ בפארקים וכללים רבים נוספים.
למדריך חוקים וכללים לממלכת החיות ופארקים נוספיםלחצו כאן.

יחד עם חוקי הפארקים של דיסני, מכוון ומאות מיני חיים מוצגים בפארק, ממלכת החיות נבדלת מכל הפארקים האחרים של דיסני ותצטרכו לשמור על כללים מיוחדים בפארק שיכתבו על שלטים ויוסברו ע"י עובדים שונים של הפארק, בין היתר איסור מגע עם החיות, איסור הכנסת פלסטיק לפארק (קשיות, מכסים ובלונים) ועוד.

האם פארק ממלכת החיות מתאים לילדים?

כניסה לפארק החיות היא בילוי מעולה לכל המשפחה, טיול קבוצתי וטיול זוגי – בדיסני כל אדם בכל גיל יוכל למצוא את ההנאה שלו.
ילדים יוכלו ליהנות מהפארק אך צריך לזכור שהפארק מצריך שמירה יתרה על כללי התנהגות ובטיחות, מומלץ להגיע עם ילדים מגיל 10 ומעלה, אם הילד קטן יותר אך בוגר לגילו ואוהב מאוד חיות ניתן לשקול זאת בחיוב.

האם הדמויות של דיסני מופיעות בממלכת החיות? מה לגבי מופע זיקוקים?
זו לא חווית דיסני אמיתית בלי הדמויות האהובות של דיסני, גם בממלכת החיות הדמויות האהובות יחכו לכם עם תלבושות מיוחדות שיתאימו לממלכת החיות, תוכלו ליהנות מנוכחותם ותוכלו להצטלם עם הדמויות שאתם אוהבים.

אוהבים את מופע הזיקוקים של דיסני? כפי שכבר הבנתם הפארק שונה ובדיסני לא רוצים להלחיץ את החיות, בניגוד לשאר הפארקים, בפארק ממלכת החיות אין מופעי זיקוקים.

אטרקציות ומתקנים: מה עושים בממלכת החיות של דיסני?

בפארק ממלכת החיות ימתינו לכם אטרקציות ופעילויות רבות, חלקן בדמות המתקנים המוכרים וחלקן צפייה וסיורים בעולם החי.
פארק ממלכת החיות מחולק לשבעה אזורים: נווה המדבר המהווה את הכניסה לפארק, אי הגילויים ממנו ממשיכים לאזורים נוספים בפארק ואפשרות לצפות בחיות רבות המתאימות לתנאי השטח באזור,  אזור אפריקה עם נסיעה במכונית פתוחה בספארי ומופע מלך האריות, אזור אסיה עם מסע מרתק ברפסודות וג'ונגל עם חיות המתאימות לאזור ומתקן רכבת הארים, אזור הדינוזאורים עם פעילות מציאת מאובנים, מופע ומתקנים מרגשים, אזור משמר כדור הארץ שמוביל אתכם ברכבת אל תחנת שמירה על עולם החי ובית חולים לחיות ואזור החדש עולמו של אווטאר (פנדורה) בהשראת הסרט אווטאר עם שיט מיוחד בסירה וסימולטור טיסה על בנשי עם נוף תלת מימדי .
פארק ממלכת החיות כולל בתוכו כ- 46 אטרקציות שונות שחלקן פופולאריות מאוד ואסור לפספס אותם וחלקן שוות ביקור.

מכוון והפארק מבוקש והמתקנים אינם רבים כמו בשאר הפארקים, ייתכנו תורים ארוכים, רצוי להגיע מוקדם אך ניתן להיעזר גם בשירותי Disney Genie באפליקציה של דיסני או לשדרג ל Disney Genie+, השירות יאפשר לכם תור מהיר למתקנים שונים, מערכת להמלצה על פעילויות על בסיס העדפות ואפשרויות נוספות לפארקים השונים של דיסני.

מתקנים מומלצים בממלכת החיות וורלד אורלנדו

רכבת הרים אוורסט
בסרטונים ותמונות מפראק ממלכת החיות תוכלו לראות מבקרים רבים נהנים ממתקן רכבת ההרים אוורסט (אגדת ההר האסור).
רכבת ההרים מבוקשת מאוד וכוללת נסיעה מרגשת במיוחד, עם אפקטים כדוגמת דמוי נפילה וקטיעת מסילה במהלך הנסיעה, נוף עוצר נשימה ומתקן שרבים מבצעים אותו יותר מפעם אחת במהלך השהות בפארק.

אם אתם מגיעים למתקן עם הילדים חשוב לקחת בחשבון שחלקים מסוימים ברכבת ההרים כוללים מהירויות גבוהות, רעשים, אפקטים שונים, דמויות מפחידות, אזורים חשוכים ומספר נפילות ממקומות גבוהים – אם ישנה רגישות לאחד ממאפייני המתקן או שהילד לא יוכל להתמודד עם החוויה מבחינה רגשית, מעבר למגבלת הגובה, מומלץ לנסות את המתקנים האחרים.
המתקן עבר מספר שיפוצים ובאפריל 2022 נפתח מחדש למבקרים.

שייט אבובים סוער (Kali River Rapids)
אם אתם לא אוהבים להתרטב ולנסוע במהירות משתנות, המתקן הזה לא עבורכם.
באזור אסיה ממתין לכם אחד המתקנים המהנים בפארק, מבוגרים וילדים כאחד ייהנו מהמתקן האבוב הקבוצתי.
במהלך השייט תעברו אזורים רטובים שונים במפל מהיר, מבקרים שיורים עליכם מים מחדק של פיל ולבסוף צניחה במפל.
אם לא הגעתם עם מגבות ובגדים להחלפה, תוכלו לרכוש מעלי הגנה חד פעמיים בפארק אך לא בטוח שאלו ישאירו אתכם יבשים לחלוטין.

עולם האווטאר (רק בשביל זה שווה להגיע)
בשנת 2017 עולם האווטאר החל את פעילותו, תוכלו ליהנות משני מתקנים מרכזיים עם העיצובים והפעילות העדכניות ביותר.
שתי האטרקציות המרכזיות יובילו אתכם אל שתי נסיעות בפנדורה, סימולטור הטיסה בו תצאו למסע על גבו של בנשי (Avatar Flight of Passage) ומסע בנהר עם שייט בסירה במהירות איטית המתאימה לכל הגילאים ובו חוצים דרך ג'ונגל ביולוגי שמתעורר לחיים, עם מוזיקה ואפקטים (Na’vi River Journey).

ספארי קילימנג'רו
אטרקציה פופולארית בממלכת החיות, בדיסני יצרו עבורכם חווית ספארי אפריקאית שכמעט נאמנה למקור.
במהלך הסיור בספארי תצאו לטיול עם רכב פתוח ומדריך, תפגשו בפילים, ג'ירפות, קרנפים, אריות וחיות רבות נוספות.
אין מה להשוות את האטרקציה לגן חיות רגיל לחוויה של דיסני, הטיול מתוכנן בקפידה, האזורים מטופחים, החיות רבות ומגוונות ובדיסני הכינו לכם מספר נקודות ייחודיות שניתן לראות רק בממלכת החיות.

שבילי הליכה (Walking Trails)
בדיסני לא רצו שישעמם לכם גם במהלך שבילי ההליכה באזורים שונים בפארק: שביל הג'ונגל בו ניתן לפגוש קופים, נמרים, דרקונים ועשרות מינים של ציפורים, שביל מהרג'ה המדמה הליכה ביער גשם, שביל מפלי הגורילה ושבילי משחקי הגורילות.

שעון הפלנטה של רפיקי
לא מדובר באטרקציה גדולה, מופע מיוחד או פעילות עם אפקטים או הופעה ובכל זאת רבים שאוהבים חיות אוהבים להגיע אל בית החולים לחיות (Rafiki's Planet Watch), תפגשו בחיות שונות, תלמדו על הטיפול בהם ולרוב מדובר על אזור בו מסיימים את החוויה בפארק.

מסעדות בממלכת החיות

לקבלת רשימת המסעדות המומלצות בכל הפארקים של דיסני באורלנדו – לחצו כאן!

בכל פארק של דיסני שבו תבקרו, לא תישארו רעבים, גם בממלכת החיות תוכלו למצוא מספר מסעדות טובות לשירות לשולחן או מסעדות מהירות, דוכני מזון וברים:

 •  Yak and Yeti Restaurant(שירות לשולחן)
 • Tiffins (שירות לשולחן)
 • Flame Tree Barbecue (שירות מהיר)
 • Tusker House Restaurant (שירות לשולחן)
 • Harambe Market (שירות מהיר)
 • Dino Diner (שירות מהיר)
 • Mr. Kamal's (שירות מהיר)
 • Rainforest Cafe (שירות לשולחן)
 • Pizzafari (שירות מהיר)
 • Chakranadi (דוכן)
 • Isle of Java (דוכן)
 • Boneyard Beverage Cart (דוכן)
 • Nomad Lounge (בר)
 • Dawa Bar (בר)
 • Pongu Pongu (בר)
 • לרשימה המלאה של אפשרויות אוכל בממלכת החיות, היכנסו לאפליקציה של דיסני. לבדיקת הרשימה המלאה באתר דיסני – לחצו כאן.

אתם שאלתם - אנחנו ענינו!

הפארק דורג כפארק השישי המבוקש ביותר בעולם, על אף שמג'יק קינגדום מבוקש יותר ממנו, מדובר על פארק עם כללים וסגנון ייחודי ומעל ל- 13 מיליון מבקרים בשנה.

האפליקציה של דיסני תוכל לספק לכם את כל המידע המעודכן, תכנון יום בפארק, תור מהיר ואפשרויות רבות נוספות.

הפעילות בפארק רבות אך ניתן למצות את רובן ביום אחד, בין היתר מתקן רכבת הרים אוורסט, עולם האווטאר, שייט האבובים הסוער, ספארי קילימנג'רו, שבילי הליכה מרתקים ועוד.

כן, למרות שבממלכת החיות ישנן פחות מסעדות מפארקים אחרים, תוכלו למצוא מסעדות טובות כדוגמת Yak and Yeti Restaurant,  Tiffins, Flame Tree Barbecue ועוד.

רוצה לחזור למשהו ספציפי?

Powered by GetYourGuide
Powered by GetYourGuide

חוויה בדיסני מתחילה כאן

מחכים לך בפייסבוק!

דילוג לתוכן